23 sierpnia 2019 godzina 9:29
Nawigacja
WESOŁYCH ŚWIAT

”WESOŁYCH ŚWIĄT”

22 Grudnia 2018

WESOŁYCH ŚWIĄT

Wakacje z Muszkieterami

”Wakacje z muszkieterami”

14 sierpnia 2018

Już niebawem Nasi podopieczni skorzystają z bezpłatnych kolonii, dzięki 3. edycji charytatywnej akcji „Wakacje z Muszkieterami”. Pomysłodawcą letniego wypoczynku jest Fundacja Muszkieterów wspierana przez właścicieli sklepów Intermarche i Bricomarche. Łącznie w akcji weźmie udział 750 dzieci z całej Polski! Ambasadorką „Wakacji z Muszkieterami” jest medalistka olimpijska, Sylwia Gruchała, a honorowy patronat objął Rzecznik Praw Dziecka.

Więcej informacji: www.facebook.com/FundacjaMuszkieterow

 Wakacje z muszkieterami

Wakacyjna „Chata Wuja Toma”

"Wakacyjna „Chata Wuja Toma”"

1 Lipca 2018

Wakacyjna „Chata Wuja Toma”

     Wakacyjny wyjazd integracyjny Mieszkania Wychowawczego Powstańców oraz Mieszkania Wychowawczego Andersa rozpoczęliśmy od przyjazdu do Bielska Białej, z którego PKS dojechaliśmy do parku linowego znajdującego się pod Dębowcem w Bielsku Białej. Następnie rozpoczęliśmy naszą górską, kilkugodzinną wędrówkę do „Chaty Wuja Toma”, która znajduje się na Przełęczy Karkoszczonka 729m n.p.m.

Przystanek podczas wędrówki zrobiliśmy sobie na pyszną zupę w schronisku PTTK Szyndzielnia 1001m.n.p.m. Pierwszego dnia przeszliśmy około 13 km. Drugiego dnia zwiedzając górskie szlaki dotarliśmy do Brennej, pokonując 20 km. Trzeci dzień spędziliśmy na odpoczynku grając w gry: „Dobble”, „ 5 Sekund”, „Kalambury” oraz krótkiej – 10 km wędrówce po Szczyrku. Czwarty dzień spędziliśmy w schronisku na Skrzycznym, położone na wysokości 1257m n.p.m., z którego roztacza się piękna panorama Beskidów. Dzień zakończyliśmy śpiewami przy ognisku, kiełbaskami oraz 21 km na tarczy ;). Ostatni dzień spędziliśmy w „Chacie Wuja Toma” oraz w Szczyrku, z którego dojechaliśmy do Bielska, aby pociągiem zmęczeni, ale zadowoleni dojechać do Siemianowic Śląskich. Dziękujemy za wspaniały początek wakacji :)

A.S
K.M
T.S
M.M

PLACÓWKA OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZA NR 1
W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH
UL. DĄBROWSKIEGO 13, 41-100 SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
E-MAIL:  sekretariat@pow1.siemianowice.pl  
TEL.  32 720 38 47   32 720 38 46 (tel./fax)
TEL. KOM. 608 534 122