23 sierpnia 2019 godzina 9:07
Nawigacja
Dzień Dziecka w TWINPIGS - Westernowym Parku Rozrywki w Żorach

"Dzień Dziecka w TWINPIGS - Westernowym Parku Rozrywki w Żorach"

1 Czerwca 2018

Dzień Dziecka w TWINPIGS  -  Westernowym Parku Rozrywki w Żorach

     Tegoroczny Dzień Dziecka spędziliśmy w Westernowym Parku Rozrywki TWINPIGS w Żorach. Jest to miejsce dla osób lubiących dobrą zabawę. Naszą przygodę rozpoczęliśmy poprzez naukę w Muzeum Ognia. Ekspozycja tego wyjątkowego centrum nauki poświęcona jest wiedzy na temat energii i ognia od czasów najdawniejszych, aż do dnia dzisiejszego.

Dowiedzieliśmy się jak w dawnych czasach rozpalano ogień oraz mieliśmy okazje rozwiązać test wiedzy, który można wypełnić na podstawie plansz stanowiących część ekspozycji. Następnie udaliśmy się do Parku Rozrywki, w którym poszukiwaliśmy złota, oglądaliśmy pojedynek rewolwerowców, mogliśmy obserwować zaaranżowany napad na bank oraz kaskaderskie pokazy konne. Korzystaliśmy również z wielu atrakcji: koła młyńskiego Far West, kolejki górskiej, karuzeli Trapera, zwiedzaliśmy mini zoo, kino 5D, strzelaliśmy z łuku. Doświadczyliśmy dreszczyku emocji zjeżdżając z wulkanu wspinaczkowego oraz rozwiązując zagadki. Na terenie Miasteczka zjedliśmy pyszny posiłek w jednej z restauracji, który dodał nam sił do dalszego zwiedzania Parku. Pobyt w Westernowym Miasteczku w Żorach to wspaniała rozrywka i moc atrakcji dla młodszych i starszych dzieci, która gwarantuje niezapomniane wrażenia.

Dziękujemy :) :) :)

Zespół MW Powstańców

Wybieram życie

"Wybieram Życie"

28 Maja 2018

Wybieram Życie

     Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza Nr 1 w Siemianowicach Śląskich wraz z zaprzyjaźnionymi instytucjami: KMP w Siemianowicach Śląskich, Strażą Miejską w Siemianowicach Śląskich, Instytutem Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego w Sosnowcu oraz gościem specjalnym: Dobromirem Makowskim - raperem, inicjatorem spotkań z zakresu profilaktyki uzależnień RapPedagogia zakończyła czteromiesięczny projekt: „Wybieram Życie”.

Projekt był odpowiedzią na narastający problem sięgania młodzieży po substancje uzależniające: alkohol, narkotyki, dopalacze, kanabinole. Zaobserwować można wyraźny wzrost zainteresowania młodzieży różnego rodzaju używkami. Osoby te posiadają wiedzę o zagrożeniach związanych z używkami, ale i tak po nie sięgają. Projekt miał na celu działanie profilaktyczne, które są jedną z najskuteczniejszych form zapobiegania różnego rodzaju typu zachowań negatywnych. Każde spotkanie trwało około 180 min. Projekt był realizowany od marca do czerwca 2018r. Grupą docelową byli wychowankowie Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej Nr 1 w Siemianowicach Śląskich w wieku od 12 roku życia. Podopieczni zakwalifikowani do projektu to wychowankowie, którzy posiadali kontakt z środkami uzależniającymi lub istnieje prawdopodobieństwo, że mieli do czynienia z środkami odurzającymi.

Katarzyna Świętek Anna Socha

Majówka 2018, czyli zawody sportowe inaczej...

"Majówka 2018, czyli zawody sportowe inaczej..."

20 Maja 2018

Majówka 2018, czyli zawody sportowe inaczej...

     Skoro jest miesiąc maj to i obowiązkowo musi odbyć się Majówka!. Dlatego 19.05.18r. zaopatrzeni w prowiant, koce i dobre nastroje udaliśmy się do Parku Śląskiego w Chorzowie, z nadzieją, że pogoda nie spłata nam deszczowego psikusa. Po dotarciu na miejsce, tuż za halą wystaw „Kapelusz” nasi wychowankowie mogli nabrać sił zajadając się przygotowanymi sałatkami oraz słodkimi ciastami. Po krótkim odpoczynku rozpoczęły się zawody sportowe. Nie były to jednak standardowe zawody, gdyż każdy musiał się bardzo postarać i dać z siebie wszystko, co najlepsze – siła, spryt, współpraca – to wszystko zaowocowało pozytywną energią, jaka panowała tego dnia w parku.

Dzieciaki musiały zmierzyć się z przeciąganiem liny, skokami w workach jutowych, spacerem w drewnianych nartach, biegiem parami, gdzie osoby były związane za kostkę oraz slalomem z przeszkodami, którego najwazniejszym celem było dostarczenie na metę jajka trzymanego na łyżce. Po sportowej rywalizacji, ku uciesze wszystkich zebranych, nadszedł czas na pieczenie kiełbasek. To jeden z najbardziej lubianych elementów każdej organizowanej imprezy Placówkowej. Po smacznym posiłku, przyszedł czas na chwilę relaksu. Chłopcy znaleźli jeszcze siłę na grę w piłkę nożną, dziewczyny korzystały z promieni słonecznych, niektórzy wychowankowie oddali się ulubionej grze karcianej. Ostatnią atrakcją tego dnia była foto-budka. Korzystając z różnych stroi, jakie znajdywały się w magicznej skrzyni, każdy mógł stać się kimś innym;). Nie tylko młodszym się ta zabawa spodobała, również dorośli mieli dużo frajdy podczas przebieranek. Z ogromną radością i uśmiechem na twarzy każdy mógł być piratem, hamburgerem, potworem z Ulicy Sezamkowej, choinką, reniferem itp. Pomimo przedziwnych strojów, ku uciesze przypadkowych przechodniów staliśmy się prawdziwą atrakcją Parku Śląskiego. Na zakończenie wspólne rozmowy i odpoczynek. Każdy do domu wracał zadowolony, a uśmiechy naszych dzieciaków były dla nas bezcennym potwierdzeniem mile spędzonego dnia.

Wychowawcy mieszkania wychowawczego Andersa

PLACÓWKA OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZA NR 1
W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH
UL. DĄBROWSKIEGO 13, 41-100 SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
E-MAIL:  sekretariat@pow1.siemianowice.pl  
TEL.  32 720 38 47   32 720 38 46 (tel./fax)
TEL. KOM. 608 534 122