23 sierpnia 2019 godzina 8:47
Nawigacja
Kulinarny Konkurs Śląskich Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych

"Kulinarny Konkurs Śląskich Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych"

18 Kwietnia 2018

Kulinarny Konkurs Śląskich Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych

     To już piąta edycja Kulinarnego Konkursu Śląskich Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych. Organizatorem i pomysłodawcą konkursu są pracownicy i wychowankowie katowickiego Domu Dziecka „Stanica”. Dnia 18 kwietnia w Studium kulinarnym „Pole do popisu” w Katowicach spotkało się szesnaście drużyn, uczestnicy zmierzyli się z kuchnia Amerykańską. W tym roku ze względu na większe zainteresowanie konkursem zmagania były rozłożone na dwie grupy turniejowe, w których uczestnicy walczyli o wejście do finału.

W skład każdej drużyny wchodziło trzech wychowanków z placówki opiekuńczo-wychowawczej oraz ich opiekun. Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą Nr 1 w Siemianowicach Śląskich godnie reprezentowali: Łukasz, Dawid i Kamil. Każda drużyna otrzymała wszystkie potrzebne produkty oraz zadanie do wykonania. Po wstępnym objaśnieniu przepisów potraw, uczestnicy mieli godzinę do przygotowania: Buffalo winges, Jucy lucky burger, Philly cheesesteak sandwich oraz Brioche. W trakcie turnieju i wykonywania zadań, uczestnicy otrzymywali wsparcie od zaproszonych jurorów. Chłopców cechowało duże zaangażowanie dlatego przygotowali smaczne i prawdziwie amerykańskie potrawy. Niestety nie udało nam się dotrzeć do finału. Konkurs kulinarny wygrali podopieczni Centrum Opiekuńczo – Wychowawczego Pomocy Dziecku i Rodzinie w Sosnowcu. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom a naszym przedstawicielom dziękujemy ze reprezentowanie Placówki.

VII Edycja Projektu pt. „Wielkanocna Pisanka”

"VII Edycja Projektu pt. „Wielkanocna Pisanka”"

6 Kwietnia 2018

VII Edycja Projektu pt. „Wielkanocna Pisanka”

     W dniu 06.04.2018 r. odbył się już po raz siódmy projekt pt. „Wielkanocna Pisanka”. Motywem tegorocznej edycji był temat „Wielkanocny koszyczek”. Wśród biorących udział w konkursie byli: świetlica środowiskowa „Szafran”, która jak co roku gościła nas podczas finału, świetlica środowiskowa Ośrodka Interwencji Kryzysowej, biuro Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Nr 1, a także wszystkie mieszkania wychowawcze. W trakcie finału swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Wiesława Dziemba Prezes Stowarzyszenia Siemianowickiego Klubu Abstynentów „Szafran” w Siemianowicach Śląskich, a także Pani Katarzyna Stawik Dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Nr 1 w Siemianowicach Ślaskich.

Podczas konkursu swoim występem wokalnym umiliła nam czas Paulina Kowalewska. Wszystkie prace konkursowe były przepięknie wykonane. Jury w składzie Pani Katarzyna Stawik, Pan Tomasz Skoczylas, a także Pani Karolina Olszowy – była wychowanka, wybrało na pierwsze miejsce ex aequo pracę wykonaną przez świetlicę środowiskową „Szafran” - koszyczek wykonany z naturalnych warzyw, a także przez mieszkanie wychowawcze przy ul. Hutniczej – koszyczek wykonany z ciasta drożdżowego wraz z zającem z naturalnego siana. Po dogrywce pierwsze miejsce zajęła praca wykonana przez dzieci i wychowawców ze świetlicy środowiskowej „Szafran”, drugie miejsce zajęła praca, którą przygotowali wychowankowie wraz z wychowawcami z mieszkania wychowawczego przy ul. Hutniczej, a trzecie miejsce zajął koszyczek wykonany przez dzieciaki i opiekunów z mieszkania wychowawczego przy ul. Andersa. Oczywiście jest już tradycją, że podczas finału konkursu jest wiele radości, wspólnej zabawy, a także coś dla ciała w postaci słodkości, które są serwowane w ramach drobnego poczęstunku. Zostaje nam tylko czekać na kolejną już VIII Edycję za rok. Wszystkim serdecznie dziękujemy za obecność i zaangażowanie.

Wychowankowie i wychowawcy z mieszkania wychowawczego przy ul. Hutniczej.

Opracował: Marcin Książek

8 ROCZNICA PLACÓWKI

"8 ROCZNICA PLACÓWKI"

11 Lutego 2018

8 ROCZNICA PLACÓWKI

Tegoroczną 8 Rocznicę Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej Nr 1 świętowaliśmy w miejscu, które łączy nutkę rywalizacji i zabawy – kręgielni „RENOMA” w Siemianowicach Śląskich.

Wesoło spędziliśmy czas na grze w kręgle, a następnie udaliśmy się na pyszną pizzę, aby odzyskać utracone kalorie. Wspólne chwile upłynęły nam w przyjemnej atmosferze.

PLACÓWKA OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZA NR 1
W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH
UL. DĄBROWSKIEGO 13, 41-100 SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
E-MAIL:  sekretariat@pow1.siemianowice.pl  
TEL.  32 720 38 47   32 720 38 46 (tel./fax)
TEL. KOM. 608 534 122