11 grudnia 2023 godzina 9:54
Nawigacja
Wakacyjna „Chata Wuja Toma”

"Wakacyjna „Chata Wuja Toma”"

1 Lipca 2018

Wakacyjna „Chata Wuja Toma”

     Wakacyjny wyjazd integracyjny Mieszkania Wychowawczego Powstańców oraz Mieszkania Wychowawczego Andersa rozpoczęliśmy od przyjazdu do Bielska Białej, z którego PKS dojechaliśmy do parku linowego znajdującego się pod Dębowcem w Bielsku Białej. Następnie rozpoczęliśmy naszą górską, kilkugodzinną wędrówkę do „Chaty Wuja Toma”, która znajduje się na Przełęczy Karkoszczonka 729m n.p.m.

Przystanek podczas wędrówki zrobiliśmy sobie na pyszną zupę w schronisku PTTK Szyndzielnia 1001m.n.p.m. Pierwszego dnia przeszliśmy około 13 km. Drugiego dnia zwiedzając górskie szlaki dotarliśmy do Brennej, pokonując 20 km. Trzeci dzień spędziliśmy na odpoczynku grając w gry: „Dobble”, „ 5 Sekund”, „Kalambury” oraz krótkiej – 10 km wędrówce po Szczyrku. Czwarty dzień spędziliśmy w schronisku na Skrzycznym, położone na wysokości 1257m n.p.m., z którego roztacza się piękna panorama Beskidów. Dzień zakończyliśmy śpiewami przy ognisku, kiełbaskami oraz 21 km na tarczy ;). Ostatni dzień spędziliśmy w „Chacie Wuja Toma” oraz w Szczyrku, z którego dojechaliśmy do Bielska, aby pociągiem zmęczeni, ale zadowoleni dojechać do Siemianowic Śląskich. Dziękujemy za wspaniały początek wakacji :)

A.S
K.M
T.S
M.M

Dzień Dziecka w TWINPIGS - Westernowym Parku Rozrywki w Żorach

"Dzień Dziecka w TWINPIGS - Westernowym Parku Rozrywki w Żorach"

1 Czerwca 2018

Dzień Dziecka w TWINPIGS  -  Westernowym Parku Rozrywki w Żorach

     Tegoroczny Dzień Dziecka spędziliśmy w Westernowym Parku Rozrywki TWINPIGS w Żorach. Jest to miejsce dla osób lubiących dobrą zabawę. Naszą przygodę rozpoczęliśmy poprzez naukę w Muzeum Ognia. Ekspozycja tego wyjątkowego centrum nauki poświęcona jest wiedzy na temat energii i ognia od czasów najdawniejszych, aż do dnia dzisiejszego.

Dowiedzieliśmy się jak w dawnych czasach rozpalano ogień oraz mieliśmy okazje rozwiązać test wiedzy, który można wypełnić na podstawie plansz stanowiących część ekspozycji. Następnie udaliśmy się do Parku Rozrywki, w którym poszukiwaliśmy złota, oglądaliśmy pojedynek rewolwerowców, mogliśmy obserwować zaaranżowany napad na bank oraz kaskaderskie pokazy konne. Korzystaliśmy również z wielu atrakcji: koła młyńskiego Far West, kolejki górskiej, karuzeli Trapera, zwiedzaliśmy mini zoo, kino 5D, strzelaliśmy z łuku. Doświadczyliśmy dreszczyku emocji zjeżdżając z wulkanu wspinaczkowego oraz rozwiązując zagadki. Na terenie Miasteczka zjedliśmy pyszny posiłek w jednej z restauracji, który dodał nam sił do dalszego zwiedzania Parku. Pobyt w Westernowym Miasteczku w Żorach to wspaniała rozrywka i moc atrakcji dla młodszych i starszych dzieci, która gwarantuje niezapomniane wrażenia.

Dziękujemy :) :) :)

Zespół MW Powstańców

Wybieram życie

"Wybieram Życie"

28 Maja 2018

Wybieram Życie

     Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza Nr 1 w Siemianowicach Śląskich wraz z zaprzyjaźnionymi instytucjami: KMP w Siemianowicach Śląskich, Strażą Miejską w Siemianowicach Śląskich, Instytutem Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego w Sosnowcu oraz gościem specjalnym: Dobromirem Makowskim - raperem, inicjatorem spotkań z zakresu profilaktyki uzależnień RapPedagogia zakończyła czteromiesięczny projekt: „Wybieram Życie”.

Projekt był odpowiedzią na narastający problem sięgania młodzieży po substancje uzależniające: alkohol, narkotyki, dopalacze, kanabinole. Zaobserwować można wyraźny wzrost zainteresowania młodzieży różnego rodzaju używkami. Osoby te posiadają wiedzę o zagrożeniach związanych z używkami, ale i tak po nie sięgają. Projekt miał na celu działanie profilaktyczne, które są jedną z najskuteczniejszych form zapobiegania różnego rodzaju typu zachowań negatywnych. Każde spotkanie trwało około 180 min. Projekt był realizowany od marca do czerwca 2018r. Grupą docelową byli wychowankowie Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej Nr 1 w Siemianowicach Śląskich w wieku od 12 roku życia. Podopieczni zakwalifikowani do projektu to wychowankowie, którzy posiadali kontakt z środkami uzależniającymi lub istnieje prawdopodobieństwo, że mieli do czynienia z środkami odurzającymi.

Katarzyna Świętek Anna Socha

PLACÓWKA OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZA NR 1
W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH
UL. DĄBROWSKIEGO 13, 41-100 SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
E-MAIL:  sekretariat@pow1.siemianowice.pl  
TEL.  32 720 38 47   32 720 38 46 (tel./fax)
TEL. KOM. 608 534 122