11 grudnia 2023 godzina 11:23
Nawigacja
Majówka 2018, czyli zawody sportowe inaczej...

"Majówka 2018, czyli zawody sportowe inaczej..."

20 Maja 2018

Majówka 2018, czyli zawody sportowe inaczej...

     Skoro jest miesiąc maj to i obowiązkowo musi odbyć się Majówka!. Dlatego 19.05.18r. zaopatrzeni w prowiant, koce i dobre nastroje udaliśmy się do Parku Śląskiego w Chorzowie, z nadzieją, że pogoda nie spłata nam deszczowego psikusa. Po dotarciu na miejsce, tuż za halą wystaw „Kapelusz” nasi wychowankowie mogli nabrać sił zajadając się przygotowanymi sałatkami oraz słodkimi ciastami. Po krótkim odpoczynku rozpoczęły się zawody sportowe. Nie były to jednak standardowe zawody, gdyż każdy musiał się bardzo postarać i dać z siebie wszystko, co najlepsze – siła, spryt, współpraca – to wszystko zaowocowało pozytywną energią, jaka panowała tego dnia w parku.

Dzieciaki musiały zmierzyć się z przeciąganiem liny, skokami w workach jutowych, spacerem w drewnianych nartach, biegiem parami, gdzie osoby były związane za kostkę oraz slalomem z przeszkodami, którego najwazniejszym celem było dostarczenie na metę jajka trzymanego na łyżce. Po sportowej rywalizacji, ku uciesze wszystkich zebranych, nadszedł czas na pieczenie kiełbasek. To jeden z najbardziej lubianych elementów każdej organizowanej imprezy Placówkowej. Po smacznym posiłku, przyszedł czas na chwilę relaksu. Chłopcy znaleźli jeszcze siłę na grę w piłkę nożną, dziewczyny korzystały z promieni słonecznych, niektórzy wychowankowie oddali się ulubionej grze karcianej. Ostatnią atrakcją tego dnia była foto-budka. Korzystając z różnych stroi, jakie znajdywały się w magicznej skrzyni, każdy mógł stać się kimś innym;). Nie tylko młodszym się ta zabawa spodobała, również dorośli mieli dużo frajdy podczas przebieranek. Z ogromną radością i uśmiechem na twarzy każdy mógł być piratem, hamburgerem, potworem z Ulicy Sezamkowej, choinką, reniferem itp. Pomimo przedziwnych strojów, ku uciesze przypadkowych przechodniów staliśmy się prawdziwą atrakcją Parku Śląskiego. Na zakończenie wspólne rozmowy i odpoczynek. Każdy do domu wracał zadowolony, a uśmiechy naszych dzieciaków były dla nas bezcennym potwierdzeniem mile spędzonego dnia.

Wychowawcy mieszkania wychowawczego Andersa

Kulinarny Konkurs Śląskich Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych

"Kulinarny Konkurs Śląskich Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych"

18 Kwietnia 2018

Kulinarny Konkurs Śląskich Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych

     To już piąta edycja Kulinarnego Konkursu Śląskich Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych. Organizatorem i pomysłodawcą konkursu są pracownicy i wychowankowie katowickiego Domu Dziecka „Stanica”. Dnia 18 kwietnia w Studium kulinarnym „Pole do popisu” w Katowicach spotkało się szesnaście drużyn, uczestnicy zmierzyli się z kuchnia Amerykańską. W tym roku ze względu na większe zainteresowanie konkursem zmagania były rozłożone na dwie grupy turniejowe, w których uczestnicy walczyli o wejście do finału.

W skład każdej drużyny wchodziło trzech wychowanków z placówki opiekuńczo-wychowawczej oraz ich opiekun. Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą Nr 1 w Siemianowicach Śląskich godnie reprezentowali: Łukasz, Dawid i Kamil. Każda drużyna otrzymała wszystkie potrzebne produkty oraz zadanie do wykonania. Po wstępnym objaśnieniu przepisów potraw, uczestnicy mieli godzinę do przygotowania: Buffalo winges, Jucy lucky burger, Philly cheesesteak sandwich oraz Brioche. W trakcie turnieju i wykonywania zadań, uczestnicy otrzymywali wsparcie od zaproszonych jurorów. Chłopców cechowało duże zaangażowanie dlatego przygotowali smaczne i prawdziwie amerykańskie potrawy. Niestety nie udało nam się dotrzeć do finału. Konkurs kulinarny wygrali podopieczni Centrum Opiekuńczo – Wychowawczego Pomocy Dziecku i Rodzinie w Sosnowcu. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom a naszym przedstawicielom dziękujemy ze reprezentowanie Placówki.

VII Edycja Projektu pt. „Wielkanocna Pisanka”

"VII Edycja Projektu pt. „Wielkanocna Pisanka”"

6 Kwietnia 2018

VII Edycja Projektu pt. „Wielkanocna Pisanka”

     W dniu 06.04.2018 r. odbył się już po raz siódmy projekt pt. „Wielkanocna Pisanka”. Motywem tegorocznej edycji był temat „Wielkanocny koszyczek”. Wśród biorących udział w konkursie byli: świetlica środowiskowa „Szafran”, która jak co roku gościła nas podczas finału, świetlica środowiskowa Ośrodka Interwencji Kryzysowej, biuro Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Nr 1, a także wszystkie mieszkania wychowawcze. W trakcie finału swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Wiesława Dziemba Prezes Stowarzyszenia Siemianowickiego Klubu Abstynentów „Szafran” w Siemianowicach Śląskich, a także Pani Katarzyna Stawik Dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Nr 1 w Siemianowicach Ślaskich.

Podczas konkursu swoim występem wokalnym umiliła nam czas Paulina Kowalewska. Wszystkie prace konkursowe były przepięknie wykonane. Jury w składzie Pani Katarzyna Stawik, Pan Tomasz Skoczylas, a także Pani Karolina Olszowy – była wychowanka, wybrało na pierwsze miejsce ex aequo pracę wykonaną przez świetlicę środowiskową „Szafran” - koszyczek wykonany z naturalnych warzyw, a także przez mieszkanie wychowawcze przy ul. Hutniczej – koszyczek wykonany z ciasta drożdżowego wraz z zającem z naturalnego siana. Po dogrywce pierwsze miejsce zajęła praca wykonana przez dzieci i wychowawców ze świetlicy środowiskowej „Szafran”, drugie miejsce zajęła praca, którą przygotowali wychowankowie wraz z wychowawcami z mieszkania wychowawczego przy ul. Hutniczej, a trzecie miejsce zajął koszyczek wykonany przez dzieciaki i opiekunów z mieszkania wychowawczego przy ul. Andersa. Oczywiście jest już tradycją, że podczas finału konkursu jest wiele radości, wspólnej zabawy, a także coś dla ciała w postaci słodkości, które są serwowane w ramach drobnego poczęstunku. Zostaje nam tylko czekać na kolejną już VIII Edycję za rok. Wszystkim serdecznie dziękujemy za obecność i zaangażowanie.

Wychowankowie i wychowawcy z mieszkania wychowawczego przy ul. Hutniczej.

Opracował: Marcin Książek

PLACÓWKA OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZA NR 1
W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH
UL. DĄBROWSKIEGO 13, 41-100 SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
E-MAIL:  sekretariat@pow1.siemianowice.pl  
TEL.  32 720 38 47   32 720 38 46 (tel./fax)
TEL. KOM. 608 534 122