25 lutego 2017 godzina 9:38
Nawigacja
"Złombol" z wizytą w Siemianowickiej Placówce

""Złombol" z wizytą w Siemianowickiej Placówce"

14 Lutego 2017

     W ubiegły czwartek do naszej Placówki zawitali organizatorzy akcji "Złombol" z górą prezentów dla naszych dzieci i mieszkanek. ZŁOMBOL to kilkudniowy, turystyczny, etapowy rajd charytatywny polegający na pokonaniu kilku tysięcy kilometrów samochodem o socjalistycznej/komunistycznej produkcji (lub konstrukcji). Odbywa się on corocznie w lipcu, sierpniu lub wrześniu. Start ma zawsze miejsce w Katowicach. Rajd powstał w 2007 roku jako pomysł kilku przyjaciół na przejechanie dalekiego dystansu starym autem i zebranie pieniędzy dla Domów Dziecka na Śląsku.

W pierwszej edycji wzięły udział tylko dwie załogi i obie dojechały do mety pod "Casino Monte Carlo" w Monte Carlo. Co roku rajd wyrusza w inną podróż, celami przejazdu były już Loch Ness, Lloret de Mar czy Polar Circle. W 2016 roku rajd dotrł na kontynent afrykański. W zeszłorocznej imprezie udział wzięła rekordowa liczba uczestników – wystartowało aż 450 aut. W tym roku organizatorzy wybrali naszą Placówkę, aby dzięki zebranym funduszom wesprzeć naszą działalność i spełnić niektóre marzenia dzieci. W czasie czwartkowego spotkania nasi dobroczyńcy opowiedzieli dzieciom na czym polega ich działalność, skąd pochodzą środki na wsparcie placówek. Ponadto rozmawiali z dziećmi o ich marzeniach i dali świadectwo temu, że warto mieć marzenia i realizować swoje pasje. Nasi goście przekazali nam mnóstwo prezentów, które ułatwią nam codzienne funkcjonowanie i umilą czas wolny. Przekazany sprzęt to bardzo długa lista począwszy od gier planszowych, a skończywszy na dużym sprzęcie AGD jak lodówki, zmywarki i pralki, rowery, piłki i X- boxy. Drugim prezentem był symboliczny czek na kolonie dla dzieci. Łącznie nasza Placówka otrzymała wsparcie na kwotę ok. 100 tys złotych.

To dla nas ogromne wsparcie i radość dla dzieci.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

Spotkanie przy choince

"Spotkanie przy choince"

5 Stycznia 2017

Spotkanie przy choince

     Magiczna, świąteczna atmosfera w naszej Placówce trwa nadal. 05.01.2017r. odbyła się kolejna edycja projektu „Anioły Tradycji”. W tym roku hasłem przewodnim było „Spotkanie przy choince” Drużyny biorące udział w konkursie nie zawiodły. Piękne ręcznie wykonane choinki cieszyły oko wszystkich przybyłych. Metody wykonania były przeróżne. Były choinki z siana i suszonych owoców, a także takie z bibuły. Jedna z drużyn postanowiła wykorzystać dary lasu do stworzenia choinki z szyszek. Każda choinka była wyjątkowa, bo stworzona wspólnie i swoimi oryginalnymi pomysłami.

Uczestnicy rywalizowali także w rozwiązywaniu krzyżówki i wykreślani, a także bardzo trafnie odpowiadali na pytania związane z choinkowymi ozdobami. Kiedy już wreszcie nadszedł czas rozwiązania konkursu, każda z drużyn po emocjonujących naradach wybrała prace, które zasługiwały na wygraną. Każdy uczestnik został nagrodzony pamiątkowym dyplomem, a zwycięskie prace otrzymały nagrody. Kolejna już edycja konkursu znów cieszyła się zainteresowaniem, a każdy uczestnik włożył mnóstwo pracy i serca w wykonanie swojej choinki. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie. Za rok widzimy się znów!

I miejsce – Mieszkanie Wychowawcze Hutnicza

II miejsce – Mieszkanie Wychowawcze Świerczewskiego

III miejsce – Świetlica Wsparcia Dziennego

Specjalne wyróżnienie otrzymał: Ośrodek Interwencji Kryzysowej za najwyższą choinkę.

Betlejemskie Światło Pokoju w Placówce

"Betlejemskie Światło Pokoju w Placówce"

24 Grudnia 2016

Betlejemskie Światło Pokoju w Placówce

     W przedświąteczny piątek do naszych dzieci zawitał przedstawiciel Płastu Narodowej skautowej organizacji Ukrainy przekazując nam Betlejemskie Światło Pokoju. Tę cudowną przedświąteczną tradycję zapocząkowała w roku 1986 austriacka radiokompania ORF z miasta Linz. Od samego początku akcja była planowana jako wsparcie dla dzieci niepełnosprawnych oraz tych wszystkich, którzy potrzebują szczgólnej troski i pomocy w przedświątecznym czasie.

Co roku austriaccy skauci biorą Światło na miejscu urodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem, a potem transportują go samolotem do Austrii. Po uroczystościach w Wiedeńskim Kościele Katedralnym sztafeta przekazywana jest do sąsiednich krajów. Właśnie z rąk do rąk, od jednego skautowego ośrodka do innego, Betlejemskie Światło Pokoju przekracza mnóstwo granic i trafia do tych wszystkich, którzy czekają na światło ciepła, pokoju i wiary. Po Ukrainie Betlejemskie Światło Pokoju rozpowszechniają członkowie Płastu Narodowej skautowej organizacji Ukrainy, którzy przekazują go do cerkwi i kościołów, domów dziecka, domów opieki społecznej, szpitali, żeby ci, którzy przebywają daleko od swoich rodzin też mogli odczuć ciepło Betlejemskiej gwiazdy. W skautowym tłumaczeniu palący się ogień symbolizuje oczekiwanie w czasie adwentu i pełną ofiarę. Światło to jest symbolem promieniowania dobra, duchownego pokoju, miłości do ludzi i całego świata. Równocześnie jego promień to jest solidarność ze wszystkimi, kto jest daleko o domu, solidarność z ubogimi, łączenie się z Jezusem, który urodził się w nędzy i ubóstwie.

Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza Nr 1
W Siemianowicach Śląskich
Ul. 1 Maja 1A 41-100 Siemianowice Śląskie
E-mail:  sekretariat@pow1.siemianowice.pl  
Telefony:  32 720 38 47   32 720 38 46 (tel./fax)