KONKURS NA STANOWISKO URZĘDNICZE: referent ds. finansowo - księgowych (płace)

"Konkursna stanowisko: Referent ds. Finansowo - księgowych (płace)"

DYREKTOR Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej nr 1 w Siemianowicach Śląskich ogłasza konkurs na stanowisko: Referent ds. Finansowo-księgowych (płace). Więcej informacji na temat oferty pracy można znaleźć w załączonym pliku pdf do pobrania [ TUTAJ ]

Zainteresowane osoby zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

VIII Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej

" VIII Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej "

17 Maja 2017

W tegorocznych Mistrzostwach Polski w skład naszej drużyny wchodzili zawodnicy z dwóch Śląskich zaprzyjaźnionych placówek – Domu Dziecka „STANICA” Katowice i Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej nr 1 w Siemianowicach Śląskich. Do sportowej rywalizacji wytypowani zostali najlepsi piłkarscy reprezentanci w składzie: A.Krystian nr 6  - obrońca, D.Łukasz nr 4 pomoc/napastnik, S.Dawid nr 3 - napastnik, S.Kamil nr 7 - pomoc, Ś.Dawid nr 9 - napastnik, W.Mateusz nr 1 w roli bramkarza, W. Marcin nr 2 - obrońca, W.Kacper nr 7 - pomocnik/napastnik, W.Olivier nr 5 - napastnik.

Jak co roku, Mistrzostwa zostały rozpoczęte punktualnie o 8.00 oficjalnym przywitaniem wszystkich 40 drużyn z całej Polski przez Warszawską Fundację „Nadzieja na Mundial”. Niestety już na wstępie okazało się że ekipa z Sosnowca i Oświęcimia nie dotarły na czas i nie wezmą udziału w tegorocznych rozgrywkach.      Następnym ważnym etapem turnieju było losowanie grup dla poszczególnych drużyn. Po godzinie 10.00 wszystko było jasne. Wylosowaliśmy grupę „D” wraz z FC Siedlce, FC Olsztyn, FC Kisielanki Kisielany, DTW Piaseczno. Po losowaniu zostaje wybór barw drużyn i można zaczynać rozgrzewkę przed meczami fazy grupowej. Pierwszym rywalem naszej drużyny z Siemianowic i Katowic byli zawodnicy z FC Siedlce, którzy uchodzili za grupowych faworytów. Mecz zaczął się punktualnie i niestety od pierwszych minut spotkania przeciwnicy kontrolowali grę na boisku. W trzeciej minucie spotkania wpadła pierwsza bramka dla FC Siedlce (0:1). Jak się okazało w następnych minutach stracona bramka była motywacją do walki dla naszej ofensywy.

Dawid S. #3. wraz z Dawidem Ś. # 9. kilkakrotnie stworzyli zagrożenie pod bramką rywala, niestety zabrakło im szczęścia. Pod koniec spotkania przeciwnicy przypieczętowali swoje zwycięstwo strzelając drugą bramkę (0:2). Po końcowym gwizdku sędziego, drużyny w wzorowy sposób podziękowały sobie za rozegrane spotkanie. Kolejne spotkanie cieszyło się wielkim zainteresowaniem ponieważ naszym rywalem byli turniejowi debiutanci i nikt nie wiedział jaki poziom reprezentują zawodnicy z FC Olsztyna. Od pierwszych minut gry u naszych napastników wyczuć można było niedosyt bramkowy z zeszłego spotkania. Dawid S. rozpoczął dobrą passe strzelając pierwszą bramkę (1:0), druga należała do Dawida Ś. #9 (2:0). Mecz zakończył się wynikiem 6:1 dla lepszych. Strzelcami kolejnych bramek dla naszej drużyny byli: Olivier W. #5 dwie bramki, Dawid S. #3 wywalczył sobie w spotkaniu hat-trick’a strzelając jeszcze dwie bramki w końcowych minutach, Dawid Ś. # 9 zakończył spotkanie strzelając ostatnią bramkę dla swojej drużyny.

Trzeci mecz przyszło nam stoczyć z FC Kisielanki. Jak sama nazwa podpowiada w skład drużyny wchodzi pięć dziewcząt i jeden chłopak, który jak się okazało sporo namieszał w naszym polu bramkowym. Dziewczęta po raz kolejny pokazały sportowego ducha walki, lecz niestety w tym meczu nie udało się zdobyć trzech punktów. Wynik końcowy spotkania 4:2 dla drużyny Kato-Siemce. Strzelcami bramek byli: Olivier W. i po raz kolejny hat-trickiem popisał się Dawid S.

Ostatni mecz grupowy był dla naszej dryżyny meczem o wszystko. Albo wygramy i wychodzimy z grupy, albo odpadamy w fazie grupowej i pozostaje nam kibicować innym drużynom na tegorocznym turnieju. Przeciwnikiem była drużyna z Olsztyna. Od pierwszych minut gry walka była zacięta. Żadna z drużyn nie mogła sobie pozwolić na stratę trzech cennych punktów. W połowie meczu iniciatywę na boisku niestety przejeli zawodnicy z FC Olsztyn. Pierwsza bramka w siatce, niestety dla przeciwnika. W dalszych minutach zdecydowana gra obronna przeciwników nie pozwoliła przedrzeć się naszym napastnikom w pole bramkowe. Udało sie to tylko dwa razy. Po raz kolejny byli nimi Dawidowi Ś. i Dawidowi S. po dokładnej asyscie Łukasza D. Trzy bramki z rzędu przeciwnika przesądziły o wyniku spotkania.

Warto wspomnieć, iż ostatni mecz zdecydowanie należał do braci z numerem 3 i 1 co nawet potwierdział selekcioner drużyny przeciwnej. Zacięta walka Marcina w linii obrony i liczne udane interwencje Mateusza w bramce uchroniły naszą drużyne przed dużo wyższym wynikiem końcowym. Gwizdek, wynik spotkania 4:2. Jeszcze tylko oficialne, wzajemne podziekowanie obu drużyn za rozegrany mecz i nasza przygoda z tegorocznymi mistrzostwami dobiegła końca, przynajmniej na murawie. Złoty medal na tegorocznym mundialu zdobyła drużyna z Kołaczkowa. Nasz drużyna z Siemianowic i Katowic uplasowała się na 21 miejscu na 38 drużyn co jest zadowalającym wynikiem jak na tak młodą drużynę, ktora dopiero wspólnie zaczyna swoją przygodę z wielkimi turniejami.

Podczas całego turnieju odbyło się łącznie około 90 spotkań piłkarskich, które przyniosły wiele emocji i wspaniałych bramek. Wszystkie mecze były zacięte, toczone w szybkim tempie i można było zauważyć, że każdy zawodnik pragnie zwycięstwa swojego zespołu. Nie zabrakło uśmiechu u małych piłkarzy, widoczne były także łzy i sportowa złość. Oprócz meczów piłkarskich organizatorzy zapewnili szereg dodatkowych atrakcji: mecz gwiazd Polskiej piłki nożnej z zawodnikami biorącymi udział w turnieju, konkurs bramkarski, konkurs celności, loterię z cennymi nagrodami na gali zakończenia Mistrzostw.

Wielkanocna kartka

" Wielkanocna kartka "

21 Kwietnia 2017

21 kwietnia 2017r. odbyła się VI edycja konkursu plastyczno-technicznego w ramach projektu „Wielkanocna Pisanka”, w tym roku w odsłonie „Kartka Wielkanocna”. Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Siemianowicki Klub Abstynentów „Szafran” mogliśmy spotkać się w świetlicy „Szafranków” i podziwiać przywiezione prace, zajadać się upieczonymi ciastami wielkanocnymi, które zostały przygotowane przez każde mieszkanie wychowawcze Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Nr 1 w Siemianowicach Śląskich.

Dziękujemy wszystkim gościom, wychowankom, wychowawcom, opiekunom: z Domu Dziecka z Piekar Śląskich, Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Siemianowicach Śląskich, Domu Dziecka „Stanica” z Katowic, „Szafrankom” z Siemianowic Śląskich, mającym POWer mieszkaniom wychowawczym przy ul. Andersa, ul. Powstańców, ul. Mikołaja, ul. Śląskiej, ul. Hutniczej w Siemianowicach Śląskich za obecność i udział w konkursie.

Zaszczytne I miejsce zajęła praca przestrzenna wykonana przez wychowanków MI Mikołaja z POW NR 1 w Siemianowicach Śląskich. II Miejsce, równie zaszczytne, zajęła kartka wielkanocna „Szafranków”. Na III miejscu ex aequo: DD „Stanica”, DD Piekary, MW Śląska i MW Hutnicza przy Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej Nr 1 w Siemianowicach Śląskich. Gratulujemy i zapraszamy za rok.