24 kwietnia 2017 godzina 6:59
Nawigacja
Wesołego Alleluja

"Wesołego Alleluja"

14 Kwietnia 2017

Wesołego Alleluja

Dyrekcja oraz pracownicy
Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej
w Siemianowicach Śląskich
składają najserdeczniejsze życzenia
radosnych i pełnych wiosennego optymizmu i rodzinnej atmosfery
Świąt Wielkanocnych.

"Złombol" z wizytą w Siemianowickiej Placówce

""Złombol" z wizytą w Siemianowickiej Placówce"

14 Lutego 2017

     W ubiegły czwartek do naszej Placówki zawitali organizatorzy akcji "Złombol" z górą prezentów dla naszych dzieci i mieszkanek. ZŁOMBOL to kilkudniowy, turystyczny, etapowy rajd charytatywny polegający na pokonaniu kilku tysięcy kilometrów samochodem o socjalistycznej/komunistycznej produkcji (lub konstrukcji). Odbywa się on corocznie w lipcu, sierpniu lub wrześniu. Start ma zawsze miejsce w Katowicach. Rajd powstał w 2007 roku jako pomysł kilku przyjaciół na przejechanie dalekiego dystansu starym autem i zebranie pieniędzy dla Domów Dziecka na Śląsku.

W pierwszej edycji wzięły udział tylko dwie załogi i obie dojechały do mety pod "Casino Monte Carlo" w Monte Carlo. Co roku rajd wyrusza w inną podróż, celami przejazdu były już Loch Ness, Lloret de Mar czy Polar Circle. W 2016 roku rajd dotrł na kontynent afrykański. W zeszłorocznej imprezie udział wzięła rekordowa liczba uczestników – wystartowało aż 450 aut. W tym roku organizatorzy wybrali naszą Placówkę, aby dzięki zebranym funduszom wesprzeć naszą działalność i spełnić niektóre marzenia dzieci. W czasie czwartkowego spotkania nasi dobroczyńcy opowiedzieli dzieciom na czym polega ich działalność, skąd pochodzą środki na wsparcie placówek. Ponadto rozmawiali z dziećmi o ich marzeniach i dali świadectwo temu, że warto mieć marzenia i realizować swoje pasje. Nasi goście przekazali nam mnóstwo prezentów, które ułatwią nam codzienne funkcjonowanie i umilą czas wolny. Przekazany sprzęt to bardzo długa lista począwszy od gier planszowych, a skończywszy na dużym sprzęcie AGD jak lodówki, zmywarki i pralki, rowery, piłki i X- boxy. Drugim prezentem był symboliczny czek na kolonie dla dzieci. Łącznie nasza Placówka otrzymała wsparcie na kwotę ok. 100 tys złotych.

To dla nas ogromne wsparcie i radość dla dzieci.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

Spotkanie przy choince

"Spotkanie przy choince"

5 Stycznia 2017

Spotkanie przy choince

     Magiczna, świąteczna atmosfera w naszej Placówce trwa nadal. 05.01.2017r. odbyła się kolejna edycja projektu „Anioły Tradycji”. W tym roku hasłem przewodnim było „Spotkanie przy choince” Drużyny biorące udział w konkursie nie zawiodły. Piękne ręcznie wykonane choinki cieszyły oko wszystkich przybyłych. Metody wykonania były przeróżne. Były choinki z siana i suszonych owoców, a także takie z bibuły. Jedna z drużyn postanowiła wykorzystać dary lasu do stworzenia choinki z szyszek. Każda choinka była wyjątkowa, bo stworzona wspólnie i swoimi oryginalnymi pomysłami.

Uczestnicy rywalizowali także w rozwiązywaniu krzyżówki i wykreślani, a także bardzo trafnie odpowiadali na pytania związane z choinkowymi ozdobami. Kiedy już wreszcie nadszedł czas rozwiązania konkursu, każda z drużyn po emocjonujących naradach wybrała prace, które zasługiwały na wygraną. Każdy uczestnik został nagrodzony pamiątkowym dyplomem, a zwycięskie prace otrzymały nagrody. Kolejna już edycja konkursu znów cieszyła się zainteresowaniem, a każdy uczestnik włożył mnóstwo pracy i serca w wykonanie swojej choinki. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie. Za rok widzimy się znów!

I miejsce – Mieszkanie Wychowawcze Hutnicza

II miejsce – Mieszkanie Wychowawcze Świerczewskiego

III miejsce – Świetlica Wsparcia Dziennego

Specjalne wyróżnienie otrzymał: Ośrodek Interwencji Kryzysowej za najwyższą choinkę.

Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza Nr 1
W Siemianowicach Śląskich
Ul. 1 Maja 1A 41-100 Siemianowice Śląskie
E-mail:  sekretariat@pow1.siemianowice.pl  
Telefony:  32 720 38 47   32 720 38 46 (tel./fax)