11 grudnia 2023 godzina 10:18
Nawigacja
Rodzinka szalała...

"Rodzinka szalała..."

31 Stycznia 2011

Rodzinka szalała...

Mieszkańcy rodzinkowego domu dziecka wybrali się do harcówki w MOPS - ie, gdzie na zakończenie ferii, odbył się bal przebierańców. Stanowił on znakomitą okazję do dalszej integracji mieszkańców placówki i ich wychowawców.

Pierwszy w historii placówki bal przebierańców odbył się w piątek na zakończenie ferii zimowych. Bawiliśmy się, dzięki uprzejmości MOPS – u, w pomieszczeniach "harcówki". Stroje obowiązywały wszystkich uczestników, nie tylko dzieci. Zabawa była udana. Po pierwsze dała możliwość zdystansowania się do codzienności, ale też do siebie. Była to też kolejna możliwość integracji wychowanków i wychowawców. Po drugie uruchomiła twórcze zdolności uczestników. Poza tańcem były też popisy wokalne. A to za sprawą zorganizowanej przez wychowawców zabawy karaoke.

Pióro Gabriela

"Pióro Gabriela"

19 Stycznia 2011

Pióro Gabriela

"Pióro Gabriela" – tak pięknie nazwano konkurs szopek betlejemskich, który został zorganizowany przez Wielofunkcyjną Placówkę Opiekuńczo - Wychowawczą. "Archanioł Gabriel, o którego piórze mówimy w tym przypadku jest zwiastunem nowych czasów, zwiastunem lepszego jutra. Jutra, na które tak bardzo liczą nasi podopieczni." - uważają pracownicy WPOW.

Z inicjatywy Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Siemianowicach Śląskich odbył się konkurs szopek betlejemskich pt. "Pióro Gabriela". Pomysłodawcą jest Michał Mróz - wychowawca mieszkania interwencyjnego. Udział w pierwszej edycji wzięli obok wychowanków WPOW, wychowankowie świetlicy przy Stowarzyszeniu Siemianowicki Klub Abstynentów SZAFRAN, gdzie w pierwszy dzień ferii odbyło się spotkanie uczestników i rozwiązanie konkursu.

To właśnie dzieci z "SZAFRANA" zdobyły pierwsze miejsce pokonując nawet samych organizatorów. Pióro Gabriela jest pomysłem na konstruktywne zagospodarowanie wolnego czasu okołoświątecznego naszych podopiecznych, jest też formą uwrażliwienia na tradycje świąteczne szczególnie żywe na terenie Górnego Śląska.

Obecna edycja ograniczyła się tylko do terenu naszego miasta, lecz organizatorzy już planują przyszłoroczny konkurs, którego zakres ma objąć także placówki opiekuńczo-wychowawcze poza Siemianowicami. Budowanie szopek jest piękną tradycją, która powinna być pielęgnowana, uwrażliwiając na przesłanie Bożego Narodzenia.

Archanioł Gabriel, o którego piórze mówimy w tym przypadku jest zwiastunem nowych czasów, zwiastunem lepszego jutra. Jutra, na które tak bardzo liczą nasi podopieczni. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy wzięli udział w tym konkursie i tym, którzy pomogli go przygotować. No i oczywiście bardzo serdecznie gratulujemy zwycięzcom – "SZAFRANOWI". Aby obejrzeć więcej zdjęć z konkursu zapraszamy do galerii.

Opłatek u rodzinki

"Opłatek u rodzinki"

21 Grudnia 2010

Opłatek u rodzinki

W Wielofunkcyjnej Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej odbyło się spotkanie opłatkowe dla 26 wychowanków i pracowników. Uczestniczący w nim także goście z Urzędu Miasta mieli dla dzieci piękne prezenty, z kolei dzieci odwdzięczyły się darem serca w postaci samodzielnie przygotowanych występów i ręcznie wykonanych upominków.

 

W spotkaniu wzięli udział również zaproszeni goście. Urząd Miasta reprezentował sekretarz miasta - Piotr Madeja i naczelnik wydziału spraw społecznych i zdrowia – Katarzyna Jończyk. Wśród zaproszonych gości znalazł się również dyrektor MOPS – Jan Jeleń.
Oprócz serdecznych życzeń, goście z Urzędu Miasta mieli też dla dzieci piękne prezenty.

Z kolei dzieci odwdzięczyły się darem serca w postaci samodzielnie przygotowanych występów i ręcznie wykonanych upominków. Serdecznie dziękujemy za życzenia i prezenty oraz wspólnie spędzone przedświąteczne chwile, a także za codzienne wsparcie wszystkim, którzy współpracują z nami. Życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

PLACÓWKA OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZA NR 1
W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH
UL. DĄBROWSKIEGO 13, 41-100 SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
E-MAIL:  sekretariat@pow1.siemianowice.pl  
TEL.  32 720 38 47   32 720 38 46 (tel./fax)
TEL. KOM. 608 534 122