4 marca 2024 godzina 18:39
Nawigacja
Wielkanocna kartka

" Wielkanocna kartka "

21 Kwietnia 2017

Wielkanocna kartka

     21 kwietnia 2017r. odbyła się VI edycja konkursu plastyczno-technicznego w ramach projektu „Wielkanocna Pisanka”, w tym roku w odsłonie „Kartka Wielkanocna”. Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Siemianowicki Klub Abstynentów „Szafran” mogliśmy spotkać się w świetlicy „Szafranków” i podziwiać przywiezione prace, zajadać się upieczonymi ciastami wielkanocnymi, które zostały przygotowane przez każde mieszkanie wychowawcze Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Nr 1 w Siemianowicach Śląskich.

Dziękujemy wszystkim gościom, wychowankom, wychowawcom, opiekunom: z Domu Dziecka z Piekar Śląskich, Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Siemianowicach Śląskich, Domu Dziecka „Stanica” z Katowic, „Szafrankom” z Siemianowic Śląskich, mającym POWer mieszkaniom wychowawczym przy ul. Andersa, ul. Powstańców, ul. Mikołaja, ul. Śląskiej, ul. Hutniczej w Siemianowicach Śląskich za obecność i udział w konkursie.

Zaszczytne I miejsce zajęła praca przestrzenna wykonana przez wychowanków MI Mikołaja z POW NR 1 w Siemianowicach Śląskich. II Miejsce, równie zaszczytne, zajęła kartka wielkanocna „Szafranków”. Na III miejscu ex aequo: DD „Stanica”, DD Piekary, MW Śląska i MW Hutnicza przy Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej Nr 1 w Siemianowicach Śląskich. Gratulujemy i zapraszamy za rok.

Pole do popisu

” Pole do popisu”

29 Kwietnia 2017

19 kwietnia 2017r. odbyła się IV edycja konkursu kulinarnego dla dzieci ze śląskich placówek opiekuńczo-wychowawczych. Organizatorem i pomysłodawcą konkursu są pracownicy i wychowankowie katowickiego Domu Dziecka „Stanica”. W tym roku udział w zmaganiach kulinarnych wzięło 11 drużyn, a każda z nich zabrała nas do... Azji.

Trzyosobowe drużyny w 4 rundach półfinałowych musiały przygotować wylosowaną potrawę pochodzącą z Japonii, Wietnamu, Tajlandii, Indii. Potrawy były oceniane przez jury w składzie: Daniel Wanke – szef kuchni „Pola do popisu”, Anna Meres – autorka magazynu świadomych rodziców „oMatko!”, Marcin Ceran – autor bloga kulinarnego „Pojedzone”. W finale znalazły się 4 drużyny i dołączył kolejny juror: Miuosh – śląski raper i promotor Katowic.

Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą Nr 1 w Siemianowicach Śląskich reprezentowali: Kamil, Łukasz i Oskar. Chłopcy przygotowali czerwone curry z kaczką, ananasem i bakłażanem. Potrawa bardzo wyrazista: ostra, słodka. Niestety nie udało nam się dotrzeć do finału... Konkurs kulinarny wygrali podopieczni Fundacji Dla Ludzi Potrzebujących Pomocy „Gniazdo” z Katowic.

Pole do popisu

Wesołego Alleluja

"Wesołego Alleluja"

14 Kwietnia 2017

Wesołego Alleluja

Dyrekcja oraz pracownicy
Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej
w Siemianowicach Śląskich
składają najserdeczniejsze życzenia
radosnych i pełnych wiosennego optymizmu i rodzinnej atmosfery
Świąt Wielkanocnych.

PLACÓWKA OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZA NR 1
W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH
UL. DĄBROWSKIEGO 13, 41-100 SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
E-MAIL:  sekretariat@pow1.siemianowice.pl  
TEL.  32 720 38 47   32 720 38 46 (tel./fax)
TEL. KOM. 608 534 122