4 marca 2024 godzina 20:20
Nawigacja
Rodzinnie tak... aby "gwiazdka" była jaśniejsza

"Rodzinnie tak... aby "gwiazdka" była jaśniejsza"

20 Grudnia 2017

Rodzinnie tak... aby

     Blask choinki, moc życzeń i smakowitości, życzliwości i stos prezentów. Tak w paru słowach można ująć to co się wydarzyło na spotkaniu opłatkowym Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej, które odbyło się we wspaniałych wnętrzach siemianowickiej Willi Fitznera. Przy wspólnym wigilijnym stole zasiadły wszystkie dzieci wraz z pracownikami i zaproszonymi gośćmi, którym serdecznie dziękujemy za to, że mimo przedświątecznego zamieszania znaleźli czas, aby spędzić z nami ten wieczór.

Serdeczne słowa skierował do dzieci Prezydent Miasta – Rafał Piech, który przybył na uroczystość wraz z małżonką oraz swoimi Zastępcami, Sekretarzem i Skarbnikiem Miasta. Nie zabrakło też jak zazwyczaj Dyrekcji MOPS, przedstawiciela OIK oraz Naczelnika Wydziału Polityki Społecznej. Ponadto gościliśmy też przedsiębiorców, którzy zechcieli "podarować dzieciom uśmiech".

Magiczne chwile umilił nam występ artystyczny przygotowany przez dzieci wraz z opiekunami. Wspólne kolędowanie przy akompaniamencie gitar, skrzypiec, grzechotek i fletu wprowadziło nas w świąteczną atmosferę. Sporo czasu zajęło dzielenie się opłatkiem - w tak wielkiej rodzinie musi to potrwać... Potem wspólny posiłek i... wymarzona przez wszystkie dzieci chwila na PREZENTY, które wywołały szczere uśmiechy na twarzach naszych dzieci.

Wyjazd integracyjny do Wisły - kulig

"Wyjazd integracyjny do Wisły - kulig"

13 Grudnia 2017

Wyjazd integracyjny do Wisły - kulig

     W ubiegłą sobotę, jak co roku nasi podopieczni wraz z wychowawcami udali się na wyjazd integracyjny. W tym roku przyświecał nam jeden cel – odnaleźć śnieg. W związku z tym, podobnie jak w ubiegłym roku udaliśmy się do Wisły. Choć po zimie w Siemianowicach nie było ani śladu, Wisła przywitała nas ośnieżonymi drzewami i wymarzoną pogodą na kulig i zimowe szaleństwo.

Nasza wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania Muzeum im. Andrzeja Podżorskiego w Wiśle, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć ekspozycję stałą obrazującą podstawowe dziedziny kultury ludowej górali Beskidu Śląskiego. Dodatkową atrakcją była możliwość podpatrzenia pracy kowala, co poniektórym na szczęście została wręczona podkówka. Następnie udaliśmy się na kulig, podczas którego mieliśmy okazję podziwiać okoliczną przyrodę. Po 45 minutowym kuligu marzyliśmy tylko o tym, żeby się ogrzać i chwilę odpocząć. Dlatego pomaszerowaliśmy do górskiej koliby „WATRA”, gdzie ku uciesze wszystkich, czekała pyszna pomidorowa i kiełbaski. Kiedy odpoczęliśmy i zregenerowaliśmy siły, przyszedł czas na białe szaleństwo. Wytropiliśmy górę, która idealnie nadawała się do zjeżdżania na „jabłuszkach”. Oczywiście na zjeżdżaniu się nie skończyło. Naszych wychowanków poniosła ułańska fantazja i wychowawcy kolejno lądowali w śniegu:) Nikt nie mógł czuć się bezpieczny, nawet nasza Pani Dyrektor nie zdołała się uchronić :) Po intensywnym dniu wróciliśmy do domu i z niecierpliwością czekamy na przyszły rok i kolejny wyjazd.

Sporządziła , Magda Cejnowa.

Mikołajowy Freestyle Park

"Mikołajowy Freestyle Park"

6 Grudnia 2017

Wyjazd integracyjny do Wisły - kulig

W tym roku Mikołaj wysłał nas do FreeStyle Park w Chorzowie.

Wszyscy wychowankowie spotkali się na miejscu gdzie przygotowali się do szalonej zabawy. Wspólnie…bo nawet i wychowawcy dali się ponieść emocjom…skakaliśmy na trampolinach, zjeżdżaliśmy na zjeżdżalni, próbowaliśmy swoich sił na rampach – śmiechu było, co nie miara! Wychowankowie otrzymali od Mikołaja indywidualny prezent w postaci słodkości, który sprawił im wiele radości! Mamy nadzieję, że za rok….Mikołaj również nas zaskoczy! Niestety nasz aparat nie nadążał za nami dlatego…możemy pochwalić się tylko takimi zdjęciami.

PLACÓWKA OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZA NR 1
W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH
UL. DĄBROWSKIEGO 13, 41-100 SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
E-MAIL:  sekretariat@pow1.siemianowice.pl  
TEL.  32 720 38 47   32 720 38 46 (tel./fax)
TEL. KOM. 608 534 122