4 marca 2024 godzina 19:33
Nawigacja
Nabór na stanowisko: MŁ. WYCHOWAWCA

"Poszukujemy Mł. Wychowawcy"

11 Grudnia 2017

Poszukujemy Pedagoga

    Zapraszamy do składania CV na stanowisko: MŁ.WYCHOWAWCA.
CV można dostarczyć osobiście do biura Placówki przy ul. Dąbrowskiego 13, 41-100 Siemianowice Śląskie lub wysłać pocztą na w/w adres. Szczegóły oferty w zakładce: "Praca".

Festyn Rodzinny „Smerfne Lato”

"Festyn Rodzinny „Smerfne Lato”"

1 Września 2017

Festyn Rodzinny „Smerfne Lato”

     1 września 2017 roku na terenie Młodzieżowego Domu Kultury im. dr. H. Jordana po raz czwarty odbył się Festyn Rodzinny na zakończenie lata - w tym roku w tematyce „Smerfne Lato”. Festyn został zorganizowany wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.
    Do zabawy zaprosiliśmy wychowanków Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej, dzieci ze Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego, podopiecznych Świetlicy przy Stowarzyszeniu „Szafran” oraz Świetlicy przy Ośrodku Interwencji Kryzysowej, a także wychowanków zaprzyjaźnionego Domu Dziecka „Stanica” w Katowicach. Ideą każdego organizowanego festynu jest aktywne spędzenie czasu wolnego dzieci wspólnie z najbliższymi.

Nasz Festyn nie odbyłby się gdyby nie …:
- zaangażowanie Domu Kultury Jordan, który co roku udostępnia nam teren, na którym możemy się spotkać,
- firma MMJ, która udostępniła nam swój sprzęt do robienia popcornu,
- wydawnictwo Edgard, które przesłało nam książki i materiały edukacyjne dla dzieci,
- firma Rossmann, która przekazała upominki dla dzieci,
-Śląskie Stowarzyszenie Charytatywne Przystań, które przygotowało dla nas pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem,
- Siemianowickie Stowarzyszenie SMS, które udostępniło nam sprzęt do robienia waty cukrowej i Fundacja Hutena, która przekazała dla nas niebieski cukier, dzięki czemu mieliśmy smerfną watę cukrową,
- Pani Ewa Gryf, która udostępniła nam dwa wielkie namioty, które chroniły naszą smerfną gastronomię i nagłośnienie,
- firmie JBB, która przekazała nam ponad 150 kiełbas i krupnioków,
- firmie Balonolandia, która przekazała nam białe i niebieskie balony,
- MOSIR, który udostępnił nam wieeeeeelki grill, dzięki któremu mogliśmy upiec mięsne rarytasy,
- firma Huhtamaki, która, jak co roku, wyposaża nas w kubki, talerze, sztućce,
- Państwowa Straż Pożarna oraz Straż Miejska, które zorganizowały pokazy.

    Tegoroczny festyn obfitował w różnego rodzaju atrakcje takie jak tworzenie z balonów różnych postaci, kwiatków etc., malowanie twarzy, puszczanie dużych baniek mydlanych, możliwość wykonania zdjęć przy pomocy standów oczywiście w smerfnej aranżacji. O dobry humor naszych gości zadbał wyjątkowo przyjazny tego dnia dla Smerfów - Gargamel, oraz Kubuś Puchatek, który dzielił się z najmłodszymi słodkimi lizakami.
    Dzieci oraz ich bliscy mogli wspólnie spróbować swoich sił w treningu oraz meczu piłki nożnej pod nadzorem wykwalifikowanych trenerów Akademii Piłki Nożnej z Siemianowic Śląskich. Dwóch chłopców zostało nagrodzonych przez trenerów za aktywność podczas treningu oraz swoje umiejętności podczas rozgrywanego meczu.
    Straż miejska oraz Straż Pożarna dały uczestnikom festynu możliwość zwiedzenia wozu strażackiego oraz radiowozu straży miejskiej. Panowie w ciekawy sposób opowiadali nam o swojej codziennej pracy, pozwolili nawet włączyć (nie raz) ostrzegawcze sygnały dźwiękowe. Osoby, które chętnie uczestniczyły w konkurencjach otrzymały ciekawe nagrody w postaci książek, gier, materiałów edukacyjnych, słodyczy. W tym roku strefa gastronomiczna „smerfna kuchnia” obfitowała w różne smakołyki, takie jak kiełbasa i krupniok z grilla, ciasta, słodycze, napoje, soki, wata cukrowa, popcorn, chleb ze smalcem i ogórkiem. Z naszego festynu nikt nie wyszedł głodny! Dzięki zaangażowaniu wielu osób mogliśmy stworzyć wydarzenie, które, jak co roku jest wyjątkowe i na długo zapada w naszej pamięci.
    Podczas festynu nie tylko dopisała pogoda, ale również atmosfera. Pozostaje podziękować wszystkim za udział i czekać na następne wakacje, które ponownie zakończą się festynem.

VIII Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej

" VIII Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej "

17 Maja 2017

 VIII Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej

     W tegorocznych Mistrzostwach Polski w skład naszej drużyny wchodzili zawodnicy z dwóch Śląskich zaprzyjaźnionych placówek – Domu Dziecka „STANICA” Katowice i Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej nr 1 w Siemianowicach Śląskich. Do sportowej rywalizacji wytypowani zostali najlepsi piłkarscy reprezentanci w składzie: A.Krystian nr 6  - obrońca, D.Łukasz nr 4 pomoc/napastnik, S.Dawid nr 3 - napastnik, S.Kamil nr 7 - pomoc, Ś.Dawid nr 9 - napastnik, W.Mateusz nr 1 w roli bramkarza, W. Marcin nr 2 - obrońca, W.Kacper nr 7 - pomocnik/napastnik, W.Olivier nr 5 - napastnik.

Jak co roku, Mistrzostwa zostały rozpoczęte punktualnie o 8.00 oficjalnym przywitaniem wszystkich 40 drużyn z całej Polski przez Warszawską Fundację „Nadzieja na Mundial”. Niestety już na wstępie okazało się że ekipa z Sosnowca i Oświęcimia nie dotarły na czas i nie wezmą udziału w tegorocznych rozgrywkach.      Następnym ważnym etapem turnieju było losowanie grup dla poszczególnych drużyn. Po godzinie 10.00 wszystko było jasne. Wylosowaliśmy grupę „D” wraz z FC Siedlce, FC Olsztyn, FC Kisielanki Kisielany, DTW Piaseczno. Po losowaniu zostaje wybór barw drużyn i można zaczynać rozgrzewkę przed meczami fazy grupowej. Pierwszym rywalem naszej drużyny z Siemianowic i Katowic byli zawodnicy z FC Siedlce, którzy uchodzili za grupowych faworytów. Mecz zaczął się punktualnie i niestety od pierwszych minut spotkania przeciwnicy kontrolowali grę na boisku. W trzeciej minucie spotkania wpadła pierwsza bramka dla FC Siedlce (0:1). Jak się okazało w następnych minutach stracona bramka była motywacją do walki dla naszej ofensywy.

     Dawid S. #3. wraz z Dawidem Ś. # 9. kilkakrotnie stworzyli zagrożenie pod bramką rywala, niestety zabrakło im szczęścia. Pod koniec spotkania przeciwnicy przypieczętowali swoje zwycięstwo strzelając drugą bramkę (0:2). Po końcowym gwizdku sędziego, drużyny w wzorowy sposób podziękowały sobie za rozegrane spotkanie. Kolejne spotkanie cieszyło się wielkim zainteresowaniem ponieważ naszym rywalem byli turniejowi debiutanci i nikt nie wiedział jaki poziom reprezentują zawodnicy z FC Olsztyna. Od pierwszych minut gry u naszych napastników wyczuć można było niedosyt bramkowy z zeszłego spotkania. Dawid S. rozpoczął dobrą passe strzelając pierwszą bramkę (1:0), druga należała do Dawida Ś. #9 (2:0). Mecz zakończył się wynikiem 6:1 dla lepszych. Strzelcami kolejnych bramek dla naszej drużyny byli: Olivier W. #5 dwie bramki, Dawid S. #3 wywalczył sobie w spotkaniu hat-trick’a strzelając jeszcze dwie bramki w końcowych minutach, Dawid Ś. # 9 zakończył spotkanie strzelając ostatnią bramkę dla swojej drużyny.

    Trzeci mecz przyszło nam stoczyć z FC Kisielanki. Jak sama nazwa podpowiada w skład drużyny wchodzi pięć dziewcząt i jeden chłopak, który jak się okazało sporo namieszał w naszym polu bramkowym. Dziewczęta po raz kolejny pokazały sportowego ducha walki, lecz niestety w tym meczu nie udało się zdobyć trzech punktów. Wynik końcowy spotkania 4:2 dla drużyny Kato-Siemce. Strzelcami bramek byli: Olivier W. i po raz kolejny hat-trickiem popisał się Dawid S.

    Ostatni mecz grupowy był dla naszej dryżyny meczem o wszystko. Albo wygramy i wychodzimy z grupy, albo odpadamy w fazie grupowej i pozostaje nam kibicować innym drużynom na tegorocznym turnieju. Przeciwnikiem była drużyna z Olsztyna. Od pierwszych minut gry walka była zacięta. Żadna z drużyn nie mogła sobie pozwolić na stratę trzech cennych punktów. W połowie meczu iniciatywę na boisku niestety przejeli zawodnicy z FC Olsztyn. Pierwsza bramka w siatce, niestety dla przeciwnika. W dalszych minutach zdecydowana gra obronna przeciwników nie pozwoliła przedrzeć się naszym napastnikom w pole bramkowe. Udało sie to tylko dwa razy. Po raz kolejny byli nimi Dawidowi Ś. i Dawidowi S. po dokładnej asyscie Łukasza D. Trzy bramki z rzędu przeciwnika przesądziły o wyniku spotkania.

    Warto wspomnieć, iż ostatni mecz zdecydowanie należał do braci z numerem 3 i 1 co nawet potwierdział selekcioner drużyny przeciwnej. Zacięta walka Marcina w linii obrony i liczne udane interwencje Mateusza w bramce uchroniły naszą drużyne przed dużo wyższym wynikiem końcowym. Gwizdek, wynik spotkania 4:2. Jeszcze tylko oficialne, wzajemne podziekowanie obu drużyn za rozegrany mecz i nasza przygoda z tegorocznymi mistrzostwami dobiegła końca, przynajmniej na murawie. Złoty medal na tegorocznym mundialu zdobyła drużyna z Kołaczkowa. Nasz drużyna z Siemianowic i Katowic uplasowała się na 21 miejscu na 38 drużyn co jest zadowalającym wynikiem jak na tak młodą drużynę, ktora dopiero wspólnie zaczyna swoją przygodę z wielkimi turniejami.

    Podczas całego turnieju odbyło się łącznie około 90 spotkań piłkarskich, które przyniosły wiele emocji i wspaniałych bramek. Wszystkie mecze były zacięte, toczone w szybkim tempie i można było zauważyć, że każdy zawodnik pragnie zwycięstwa swojego zespołu. Nie zabrakło uśmiechu u małych piłkarzy, widoczne były także łzy i sportowa złość. Oprócz meczów piłkarskich organizatorzy zapewnili szereg dodatkowych atrakcji: mecz gwiazd Polskiej piłki nożnej z zawodnikami biorącymi udział w turnieju, konkurs bramkarski, konkurs celności, loterię z cennymi nagrodami na gali zakończenia Mistrzostw.

PLACÓWKA OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZA NR 1
W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH
UL. DĄBROWSKIEGO 13, 41-100 SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
E-MAIL:  sekretariat@pow1.siemianowice.pl  
TEL.  32 720 38 47   32 720 38 46 (tel./fax)
TEL. KOM. 608 534 122