11 grudnia 2023 godzina 9:25
Nawigacja
ZOO OPOLE, czyli bliżej natury …

" ZOO OPOLE, czyli bliżej natury … "

11 Lipca 2019

 ZOO OPOLE, czyli bliżej natury …

     Jedną z ciekawych przygód, jakie przeżyli nasi wychowankowie podczas wakacji była wycieczka do opolskiego ZOO. Malowniczo położony Ogród Zoologiczny od wielu lat przyciąga rzesze turystów i miłośników przyrody. Współcześnie pełni on rolę Arki Noego. Można w nim zobaczyć wiele gatunków zagrożonych wyginięciem, ginących i pozbawionych naturalnych siedlisk zwierząt. Obecne ZOO zajmuje powierzchnię około 20 ha, a przebywa w nim ponad 1200 zwierząt z 265 gatunków. Na naszych podopiecznych, od samego wejścia, czekało wiele atrakcji.

Najmłodsi wychowankowie chętnie odwiedzili MINI ZOO, w którym mogli doświadczyć bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami. Z kolei podczas przerwy z radością korzystali z licznych placów zabaw, parków linowych, na których można było usłyszeć śmiech i wesoły gwar. Starsi wychowankowie chętnie poznali nowe, dotąd nieznane, gatunki zwierząt. Dużo emocji, wzbudziły pokazy karmienia lemurów, goryli, pelikanów, uchatek i wydr oraz trening medyczny uchatek. Wszyscy z radością robili sobie pamiątkowe zdjęcia. Z pewnością widok dzikich zwierząt na efektywnych wybiegach na długo pozostanie w pamięci naszych Milusińskich.

9 ROCZNICA PLACÓWKI

"9 ROCZNICA PLACÓWKI"

27 Lutego 2019

9 ROCZNICA PLACÓWKI

Kolejna Rocznica Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej Nr 1 za nami. Tradycyjnie uczciliśmy ją na wesoło, wspólnie spędzając czas w kręgielni „RENOMA” w Siemianowicach Śląskich oraz Telepizzy. Podczas gry wykazaliśmy się refleksem, skupieniem oraz opanowaniem, a początkowe niepowodzenia nie zraziły nas do dalszej gry. Aktywnie spędzony czas razem upłynął nam w przyjemnej atmosferze rywalizacji oraz dobrego humoru.

Podsumowanie projektu „Szansa czy zagrożenie”

"Podsumowanie projektu „Szansa czy zagrożenie”"

24 Lutego 2019

Podsumowanie projektu „Szansa czy zagrożenie”

     Projekt realizowany w Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej Nr 1 w Siemianowicach Śląskich był odpowiedzią na potrzeby naszych podopiecznych wynikające z konieczności odnalezienia się w aktualnej, niejednokrotnie zagrażającej rzeczywistości. Podczas realizacji projektu prowadzona była szeroko rozumiana edukacja, kształtowano i rozwijano umiejętność poznawania i rozumienia siebie oraz radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia życia.

Projekt realizowany był przy współpracy: KMP w Siemianowicach Śląskich, Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, oddział Miejski - Siemianowice Śląskie oraz gośćmi specjalnymi - instruktorami samoobrony. Projekt miał charakter cyklicznych spotkań po 120 min w okresie od listopada 2018r do lutego 2019r. Grupa liczyła 10 podopiecznych z Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej Nr 1 w Siemianowicach Śląskich w wieku od 12 roku życia.

PLACÓWKA OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZA NR 1
W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH
UL. DĄBROWSKIEGO 13, 41-100 SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
E-MAIL:  sekretariat@pow1.siemianowice.pl  
TEL.  32 720 38 47   32 720 38 46 (tel./fax)
TEL. KOM. 608 534 122