11 grudnia 2023 godzina 10:39
Nawigacja
ANIOŁY TRADYCJI 2019

"Anioły tradycji"

9 Stycznia 2019

Anioły tradycji 2019

     W ubiegły piątek tradycyjnie spotkaliśmy się na finale konkursu w ramach projektu "Anioły Tradycji". Nasza zabawa trwa już czwarty rok i nie zamierzamy jej kończyć, gdyż co roku uczestnicy zaskakują nas swoimi pomysłami. Frekwencja dopisała bo oprócz pięciu mieszkanek Placówki obecne były także dzieciaki z Ośrodka Interwencji Kryzysowej, Specjalistyczna Placówka Wsparcia Dziennego, a także pracownicy biura Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej. Do tej pory uczestnicy musieli wykazać się zdolnościami plastycznymi, w tym roku postanowiliśmy rzucić kolejne wyzwanie, tym razem kulinarne.

"Wigilijne ciacho" - tak brzmiał temat przewodni. Zawodnicy mieli całkowitą dowolność w interpretacji oraz wykonaniu swojego dzieła. Tym razem jednak nie tylko walory estetyczne mogły zdecydować o zwycięstwie, ale także degustacja.

Oczywiście na rozgrzewkę nie mogło zabraknąć konkursu na wiedzę o świątecznych zwyczajach. Wszyscy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i zapełnili karteczki odpowiedziami. Następnie przeszliśmy do najważniejszego: oceniania i ...próbowania przyniesionych prac. Decyzja nie była prosta, gdyż zarówno wygląd prac jak i dodatkowo smak każdej z nich był inny, a oceniający nie mogli się zdecydować, o czym świadczyły wielokrotnie powroty do stołu z talerzykiem i łyżeczką :)

Po głosowaniu i zaciętej walce w dogrywce o trzecie miejsce wyłoniliśmy podium!

I miejsce - mieszkanie wychowawcze "Śląska"
II miejsce - mieszkanie wychowawcze "Mikołaja"
III miejsce - mieszkanie wychowawcze "Powstańców"


Podium tegorocznego konkursu zdominowały mieszkanka Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej, jednak naważniejsze były zadowolone miny oraz zachwyt nad wykonanymi ciachami! Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami, nagrodami i gromkimi brawami. Dziękujemy za uczesnictwo wszystkim bez wyjątku, a za gościnę dziękujemy Ośrodkowi Interwencji Kryzysowej, gdzie co roku odbywają się nasze spotkania. Zapraszamy na kolejną edycję!

WESOŁYCH ŚWIAT

”WESOŁYCH ŚWIĄT”

22 Grudnia 2018

WESOŁYCH ŚWIĄT

Wakacje z Muszkieterami

”Wakacje z muszkieterami”

14 sierpnia 2018

Już niebawem Nasi podopieczni skorzystają z bezpłatnych kolonii, dzięki 3. edycji charytatywnej akcji „Wakacje z Muszkieterami”. Pomysłodawcą letniego wypoczynku jest Fundacja Muszkieterów wspierana przez właścicieli sklepów Intermarche i Bricomarche. Łącznie w akcji weźmie udział 750 dzieci z całej Polski! Ambasadorką „Wakacji z Muszkieterami” jest medalistka olimpijska, Sylwia Gruchała, a honorowy patronat objął Rzecznik Praw Dziecka.

Więcej informacji: www.facebook.com/FundacjaMuszkieterow

 Wakacje z muszkieterami

PLACÓWKA OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZA NR 1
W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH
UL. DĄBROWSKIEGO 13, 41-100 SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
E-MAIL:  sekretariat@pow1.siemianowice.pl  
TEL.  32 720 38 47   32 720 38 46 (tel./fax)
TEL. KOM. 608 534 122